صفحه شخصی مهدی قنواتیان   
 
نام و نام خانوادگی: مهدی قنواتیان
استان: تهران - شهرستان: تهران
رشته: کارشناسی عمران - پایه نظام مهندسی: سه
شغل:  طراحی و نظارت سازه
شماره نظام مهندسی:  16-300-03166
تاریخ عضویت:  1389/05/20
 روزنوشت ها    
 

 نخبه ایرانی رتبه اول آزمون بین‌المللی چشم پزشکی جهان بخش عمومی

13

دکتر مهران زارعی قنواتی،رتبه اول آزمون بین‌المللی چشم پزشکی جهان

دکتر مهران زارعی قنواتی چشم پزشک ایرانی در امتحانات انجمن بین المللی چشم پزشکی (ICO) موفق به کسب رتبه اول در دنیا شد و توانست جایزه ویژه انجمن جهانی با نام جایزه "دکتر پیتر واتسون" به ارزش 6 هزار دلار همراه با بورسیه گذراندن دوره تکمیلی تخصصی دریافت کند.


به گزارش دانانیوز از مهر، امتحانات انجمن بین المللی چشم پزشکی از سال 1995 آغاز شده است و هر سال چشم پزشکان دنیا در این امتحانات به صورت یکسان و همزمان شرکت می کنند. امتحان ICO در سال 2011 با شرکت بیش از 2 هزار چشم پزشک از 111 مرکز در 65 کشور دنیا برگزار شد که دکتر زارعی در میان بیش از  2 هزار چشم پزشک از 65 کشور دنیا از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی موفق به کسب این رتبه شده است.

در ایران نیز این امتحان هماهنگ با سایر نقاط دنیا در بیمارستان فارابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. به نفر اول این آزمون، جایزه دکتر پیتر واتسون اعطا می شود که این جایزه شامل یک دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در آمریکا و یا یکی از کشورهای اروپاییICO  و کمک هزینه تحصیلی 6 هزار دلاری است.

دکتر مهران زارعی قنواتی متولد 1360 است و دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دوره تخصص چشم پزشکی را در بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد وابسته به همان دانشگاه گذرانده است. وی برای گذارندن دوره تکمیلی تخصصی (فلوشپ) قرنیه در بیمارستان فارابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزیده شده است و علیرغم بورسیه تحصیلی اهدایی از ICO تصمیم به گذراندن این دوره در بیمارستان فارابی را دارد.

بر اساس نامه ارسالی از سوی "دکتر دیوید تیلور" مدیر امتحانات  ICO به دکتر مهران زارعی قنواتی ، امتحانات ICO امتحانی بسیار دشوار است که در سطح بالای استانداردهای  بین المللی برگزار می شود. کمیته اجرایی امتحانات ICO از نفر اول امتحانات علوم پایه و بالینی با اهدای جایزه پیتر واتسون قدردانی می کند.

در ادامه این نامه آمده است : "این جایزه بسیار پر افتخار بوده و به دست آوردن آن بسیار دشوار است. کمیته اجرایی امتحانات ICO تصمیم گرفته این جایزه با ارزش را به دلیل عملکرد خیره کننده شما ( دکتر مهران زارعی قنواتی) در امتحانات ICO به شما اهدا کند."
 

با آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر فرزندان ایران زمین

دوشنبه 17 مرداد 1390 ساعت 10:07  
 نظرات    
 
نازنین بهشتی 15:59 دوشنبه 17 مرداد 1390
6
 نازنین بهشتی
آقای مهندس، با توجه به پسوند نام خانوادگی ایشون، آیا با شما نسبتی دارن؟
مهدی قنواتیان 17:53 دوشنبه 17 مرداد 1390
6
 مهدی قنواتیان
دوست عزیزم سرکار خانم نازنین بهشتی در حال حاضر با جناب دکتر زارعی قنواتی نسبت نزدیک ندارم اما در اجداد پدری بدون شک دارای ریشه مشترک خواهم بود. باتشکر
امیر حسین بهبهانی 23:10 دوشنبه 17 مرداد 1390
1
 امیر حسین بهبهانی
بهبهانی ها همیشه افتخار افرین هستن.
نیما محسون 23:48 سه شنبه 18 مرداد 1390
1
 نیما محسون
جای بسی خوشوقتی و افتخار فراوان